سایت در حال توسعه می باشد
امکان بروز خطا در هر یک از مراحل خرید و در خواست ها وجود دارد در صورت بروز مشکل با واحد پشتیبانی تماس بگیرید
آرم طاهانگار سامانه طاهانگار

قرارداد با نویسندگان


ماده 1- موضوع قرارداد
1-1- اخذ مجوز توسط انتشارات طاهانگار
2-1- چاپ توسط چاپخانه دیجیتال طاهانگار
3-1- فروش نسخه چاپی، الکترونیکی و صوتی آثار در سامانه (اپلیکیشن طاهانگار و سایت tnbook.ir)

ماده 2- پذیرش اثر
2-1- اثر تألیف شده توسط مؤلف باید از طرف انتشارات طاهانگار بعد از ارسال فایل بررسی و تأیید شود.

ماده 3- سرشناسه
3-1- صاحبان اثر مشترک اعم از تألیف یا ترجمه موظف‌اند فرم مربوط به معرفی نماینده برای عقد قرارداد تکمیل و از طریق لینک مربوطه به سامانه ارسال نمایند تا با شخص معرفی شده از سوی صاحبان اثر قرارداد عقد گردد.

ماده 4- هزینه‌های اخذ مجوز، آماده‌سازی اثر و چاپ کتاب
4-1- اخذ مجوز: انتشارات طاهانگار از بابت اخذ مجوز از وزارت ارشاد فرهنگ اسلامی هزینه دریافت نمی‌کند لذا صاحب اثر موظف است از کتاب‌هایی ارسال شده به سامانه به‌ازای هر کتاب 5 نسخه را از فروشگاه سامانه خرید نماید تا ناشر نسبت به تکمیل مراحل اخذ مجوز، واسپاری و اعلام وصول اقدام نماید در صورت خرید نکردن کتاب از فروشگاه برداشته و اقدام ابطال مجوز توسط انتشارات طاهانگار خواهد گردید.
4-2- آماده‌سازی اثر: باتوجه‌به اینکه سامانه خدمات متنوعی در زمینه‌‌ی کتاب ارائه می‌نمایم لازم به ذکر است که خدمات آماده‌سازی اثر شامل هزینه است و مؤلف در صورت درخواست هرکدام از موارد آماده‌سازی اثر (تایپ کتاب، ویراستاری فنی، صفحه‌آرایی و طراحی جلد) از بخش مربوطه اقدام به ثبت سفارش خود نماید.

ماده 5- تیراژ
5-1- چاپخانه دیجیتال طاهانگار با تشخیص مدیر سامانه و بر اساس سفارش فروش اقدام به چاپ کتاب می‌نماید.
5-2- باتوجه‌به اینکه فروش اثر در سامانه صورت خواهد گرفت، آمار دهی و گزارش فروش کتاب در سامانه برای طرفین قرارداد قابل‌رؤیت است تیراژ در صفحه شناسنامه قید نمی‌گردد.

ماده 6- سود
6-1- بر اساس فروش از کتاب‌های پذیرفته شده در سامانه مبلغی معادل 50% از بهای سود کتاب‌ها به مؤلف و 20 % به ناشر 30% به سامانه اختصاص خواهد یافت.
6-2- در فروش نسخه الکترونیک کتاب، کل مبلغ بر اساس سهم هر یک از طرفین اختصاص خواهد یافت.
6-3- در فروش نسخه چاپی کتاب هزینه چاپ و سود حاصل از آن توسط سامانه به طرفین گزارش و هزینه چاپ از مبلغ کتاب کسر و سهم سود طرفین اختصاص خواهد یافت.

ماده 7- تعهدات مؤلف
7-1- مؤلف متعهد می‌گردد کتاب‌های ارسال شده به سامانه را فقط منحصراً توسط سامانه بفروش برساند و در صورت عدم رعایت موظف به پرداخت سود 1000 جلد کتاب برای هر کدام از کتاب‌های انتشار داده شده خارج از سامانه به ناشر و سامانه گردد.
7-2- مؤلف متعهد می‌گردد که در صورت درخواست انتشارات طاهانگار یا وزارت ارشاد اسلامی، جهت تصحیح مطالب دراسرع‌وقت اقدام نماید و هرگونه تغییرات دیگری را نیز که در زمینه‌ی موضوع کتاب مربوطه پیش آید اصلاح و مورد تجدیدنظر قرار دهد.
7-3- مؤلف موظف به تبعیت از قانون اداره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موازین نظام جمهوری اسلامی در رابطه با مجوزهای اخذ شده برای کتاب مزبور است.

ماده 8- تعهدات ناشر و مدیر سامانه
8-1- مدیر سامانه متعهد می‌گردد که در کم‌ترین زمان ممکن (حداکثر 3 روز کاری) بعد از ثبت سفارش کتاب در سامانه فروش کتاب فوق را چاپ و به مشتری ارسال نماید.
8-2- ناشر متعهد می‌گردد کتاب فوق را در سامانه بفروش برساند و در صورت شرکت در نمایشگاه‌های کتاب یا در فروشگاه کتاب به‌صورت حضور فیزیکی در نمایشگاه و یا به‌صورت شرکت در نمایشگاه‌های برخط (آنلاین) تعداد فروش کتاب را در سامانه اعمال نماید.

ماده 9- اصلاحات کتاب یا به‌روزرسانی مطالب کتاب
9-1- مؤلف موظف است در صورت تمایل به، به‌روزرسانی مطالب کتاب، حذف یا اضافه نمودن بخشی از کتاب طبق ضوابط و قوانین وزارت ارشاد اسلامی با درخواست کتبی از ناشر درخواست نماید.
نکته: اصلاح اشکالات ادبی و املایی شامل این مورد نمی‌شود.

ماده 10- قیمت‌گذاری
10-1- قیمت پیشنهادی باتوجه‌به هزینه چاپ محاسبه شده در سامانه به مؤلف اعلام و با توافق طرفین در شناسنامه کتاب قید خواهد شد، برای نسخه الکترونیکی هزینه چاپ کسر خواهد شد.

ماده 11- موارد فسخ قرارداد
11-1- ناشر محق است درصورتی‌که مؤلف از تحویل متن کتاب و یا تغییرات بعدی که با درخواست انتشارات طاهانگار یا وزارت ارشاد باشد، امتناع نماید نسبت به فسخ این قرارداد اقدام نماید.
11-2- ناشر محق است در صورت تبعیت نکردن مؤلف از قانون اداره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موازین نظام جمهوری اسلامی نسبت به فسخ این قرارداد اقدام نماید.
11-3- در صورت تغییر در مفاد قرارداد ناشر موظف است قرارداد جدید را در بخش اخبار سایت اعلام نماید و صاحب اثر می‌تواند ظرف 15 روز در صورت نپذیرفتن مفاد قرارداد جدید با درخواست کتبی و ارسال در بخش پشتیبانی اقدام به فسخ قرارداد نماید اگر صاحب اثر در زمان موردنظر نسبت به پذیرش یا عدم‌پذیرش اقدام ننماید سامانه به‌صورت پیش‌فرض پذیرش قرارداد جدید را برای ایشان ثبت خواهد کرد.
ماده 12- چنانچه اختلافی در تفسیر و اجرای هر یک از مواد این قرارداد بروز نماید موضوع اختلاف به مسئول مربوطه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی به‌عنوان داور مرضی‌الطرفین ارجاع خواهد شد و رأی داور برای طرفین قاطع و لازم‌الاجرا است.

ماده 13- هرگونه قرارداد مغایری در این زمینه که از طرف هر شخص حقیقی یا حقوقی ابراز گردد باطل و از درجه اعتبار ساقط است.
تبصره 1: طرفین قرارداد ملزم هستند در صورت تغییر آدرس حداکثر ظرف ده روز نشانی جدید خود را کتباً به اطلاع یکدیگر برسانند، در غیر این صورت کلیه مرسولات، آگهی‌ها و اخطارهای قانونی به آدرس سابق نافذ و معتبر خواهد بود.
این قرارداد در 13 ماده و 22 بند 1 تبصره تنظیم گردیده و لازم‌الاجرا است.

تاریخ بروزرسانی : 1401/8/3


در صورت پذیرش قرارداد متن نمونه زیر را در یک برگه سفید (ترجیحا A4) با دست خط خودتان بنویسید ، سپس امضاء کنید . در آخر طبق الگوی نمونه کارت ملی خود را در پایین برگه قرار دهید و از خودتان همراه با دست نوشته عکس بگیرید.
* لطفا دقت کنید که نوشته های داخل برگه در تصویر خوانا باشد در غیر این صورت پذیرفته نمی شودراهنمایی

متن نمونه : اینجانب قرارداد موجود در سایت tnbook.ir را مطالعه نموده و تمامی موارد مندرج در آن را می پذیرم و متعهد می شوم بر اساس آن عمل نمایم.