سایت در حال توسعه می باشد
امکان بروز خطا در هر یک از مراحل خرید و در خواست ها وجود دارد در صورت بروز مشکل با واحد پشتیبانی تماس بگیرید
آرم طاهانگار سامانه طاهانگار

قرارداد با ناشر


ماده 1- موضوع قرارداد
1-1- چاپ توسط چاپخانه دیجیتال طاهانگار
1-2- فروش نسخه چاپی، الکترونیکی و صوتی آثار در سامانه (اپلیکیشن طاهانگار و سایت tnbook.ir)

ماده 2- عضویت، پذیرش و مالکیت
2-1- ناشر باید در سامانه اقدام به عضویت و ارسال مدارک مربوطه برای احراز هویت توسط مدیر سامانه نماید.
2-2- ناشر باید بعد از احراز هویت توسط مدیر سامانه اقدام به ثبت مشخصات کتاب‌های خود، ارسال فایل کتاب از پروفایل خود و تعیین مالکیت آثار اقدام نماید بعد از استعلام مجوز کتاب‌ها از وزارت ارشاد توسط مدیر سایت و پذیرش اثر، اقدام به چاپ و فروش آثار می نماید.

ماده 3- سرشناسه
3-1- صاحبان اثر مشترک اعم از تألیف یا ترجمه موظف‌اند فرم مربوط به معرفی نماینده برای عقد قرارداد چاپ و فروش کتاب در سامانه را تکمیل و از طریق لینک مربوطه به سامانه ارسال نمایند تا با شخص معرفی شده از سوی صاحبان اثر قرارداد عقد گردد.

ماده 4- تیراژ
4-1- چاپخانه دیجیتال طاهانگار با تشخیص مدیر سامانه و بر اساس سفارش فروش اقدام به چاپ کتاب می‌نماید.
4-2- با توجه به اینکه فروش اثر در سامانه صورت خواهد گرفت، آماردهی و گزارش فروش کتاب در سامانه برای طرفین قرارداد قابل‌رؤیت است تیراژ در صفحه شناسنامه قید نمی‌گردد.

ماده 5- سود
5-1- بر اساس فروش کتاب‌های ثبت شده در سامانه توسط ناشر مبلغی معادل 50 % از بهای سود کتاب به صاحب اثر، 20 % به ناشر کتاب و 30 % به سامانه اختصاص خواهد یافت.
5-2- در فروش نسخه الکترونیک کتاب، کل مبلغ بر اساس سهم هر یک از طرفین اختصاص خواهد یافت.
5-3- در فروش نسخه چاپی کتاب هزینه چاپ و سود حاصل از آن توسط سامانه فروش به طرفین گزارش و هزینه چاپ از مبلغ کتاب کسر و سهم سود طرفین اختصاص خواهد یافت.

ماده 6- تعهدات ناشر
6-1- کتاب‌های ارسال شده به سامانه را فقط منحصراً توسط سامانه بفروش برساند و در صورت درخواست خرید از ایشان و یا شرکت در نمایشگاه کتاب از سامانه فروش اقدام به خرید و تحویل آن به مشتری نماید. در صورت عدم رعایت موظف به پرداخت سود 1000 جلد کتاب برای هر کدام از کتاب‌های انتشار داده شده خارج از سامانه به مولف و سامانه گردد.
6-2- ناشر موظف به تبعیت از قانون اداره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موازین نظام جمهوری اسلامی در رابطه با اخذ مجوزهای چاپ و انتشار از وزارت ارشاد و معرفی کتاب به سامانه است.

ماده 7- تعهدات سامانه
7-1- مدیر سامانه متعهد می‌گردد هزینه‌ای از بابت چاپ دریافت ننماید.
7-2- مدیر سامانه متعهد می‌گردد که در کم‌ترین زمان ممکن (حداکثر 3 روز کاری) بعد از ثبت سفارش کتاب در سامانه فروش کتاب فوق را چاپ و به مشتری ارسال نماید.
7-3- مدیر سامانه متعهد می‌گردد کتاب فوق را در سامانه بفروش برساند و در صورت فروش در فروشگاه کتاب به‌صورت حضور فیزیکی تعداد فروش کتاب را در سامانه اعمال نماید.
7-4- مدیر سامانه متعهد می‌گردد برای شرکت در نمایشگاه‌های کتاب فیزیکی یا به‌صورت شرکت در نمایشگاه‌های برخط (آنلاین) حتماً از ناشر آثار به‌صورت کتبی رضایت‌نامه اخذ نمایید.

ماده 8- قیمت‌گذاری
8-1- قیمت پیشنهادی با توجه به هزینه چاپ محاسبه شده در سامانه به صاحب اثر اعلام و با توافق طرفین در شناسنامه کتاب قید خواهد شد، برای نسخه الکترونیکی هزینه چاپ کسر خواهد شد.

ماده 9- موارد فسخ قرارداد
9-1- چنانچه بنا به هر علت، مدیر سامانه از چاپ و انتشار کتاب مربوطه خودداری نماید و کتاب فوق را از لیست سامانه فروش حذف نماید ناشر حق دارد جهت فسخ این قرارداد اقدام نماید.
9-2- مدیر سامانه محق است در صورت تبعیت نکردن ناشر از قانون اداره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موازین نظام جمهوری اسلامی نسبت به فسخ این قرارداد اقدام نماید.
9-3- در صورت تغییر در مفاد قرارداد مدیر سامانه موظف است قرارداد جدید را در بخش اخبار سایت اعلام نماید و صاحب اثر می‌تواند ظرف 15 روز در صورت نپذیرفتن مفاد قرارداد جدید با درخواست کتبی و ارسال در بخش پشتیبانی اقدام به فسخ قرارداد نماید اگر صاحب اثر در زمان موردنظر نسبت به پذیرش یا عدم پذیرش اقدام ننماید سامانه به‌صورت پیش‌فرض پذیرش قرارداد جدید را برای ایشان ثبت خواهد کرد.
ماده 10- چنانچه اختلافی در تفسیر و اجرای هر یک از مواد این قرارداد بروز نماید موضوع اختلاف به مسئول مربوطه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی به‌عنوان داور مرضی‌الطرفین ارجاع خواهد شد و رأی داور برای طرفین قاطع و لازم‌الاجرا است.
ماده 11- هرگونه قرارداد مغایری در این زمینه که از طرف هر شخص حقیقی یا حقوقی ابراز گردد باطل و از درجه اعتبار ساقط است.

تبصره 1: طرفین قرارداد ملزم هستند در صورت تغییر آدرس حداکثر ظرف ده روز نشانی جدید خود را کتباً به اطلاع یکدیگر برسانند، در غیر این صورت کلیه مرسولات، آگهی‌ها و اخطارهای قانونی به آدرس سابق نافذ و معتبر خواهد بود.
این قرارداد در 11 ماده و 20 بند و 1 تبصره تنظیم گردیده و لازم‌الاجرا است.

تاریخ بروزرسانی : 1401/8/3


در صورت پذیرش قرارداد متن نمونه زیر را در یک برگه سفید (ترجیحا A4) با دست خط خودتان بنویسید ، سپس امضاء کنید . در آخر طبق الگوی نمونه کارت ملی خود را در پایین برگه قرار دهید و از خودتان همراه با دست نوشته عکس بگیرید.
* لطفا دقت کنید که نوشته های داخل برگه در تصویر خوانا باشد در غیر این صورت پذیرفته نمی شود


متن نمونه : اینجانب قرارداد موجود در سایت tnbook.ir را مطالعه نموده و تمامی موارد مندرج در آن را می پذیرم و متعهد می شوم بر اساس آن عمل نمایم.